Otevírací doba
dle objednání
Sport Therapy Center
Liberec VI-Rochlice

Moje cesta

Sportu jsem holdoval už od dětství – hrával jsem fotbal a dělal bojové sporty. Vždycky jsem snil o tom, že budu profesionálním sportovcem.

Asi v 16 letech jsem ale zjistil, že na vytouženou dráhu profesionálního fotbalisty nemám dostatečný talent ani píli.

Několik let jsem se věnoval fitness a kulturistice, účastnil se amatérských závodů… nicméně ani kulturistika pro mě nebyla tou správnou volbou – hlavně kvůli těžkým dietám a životnímu stereotypu.

Protože mě ale téma pohybu a práce s lidským tělem nepřestávalo fascinovat, po absolvování trenérského kurzu jsem začal pracovat jako osobní trenér. Když mě pak okolo třicátých narozenin dohnaly problémy s páteří, začal jsem navštěvovat kolegu a kamaráda fyzioterapeuta.

Ten mne – tenkrát pro mě ještě záhadně – dal určitými „hmaty“ vždycky nějak dohromady. A tehdy jsem pochopil, že přesně tohle je směr, kterým se chci vydat.

Začal jsem se postupně učit vybraným diagnostickým postupům a metodikám. A v neposlední řadě pracovat se zraněními od určité regrese zpět do plného zatížení, při respektování principů evidence based medicine v kombinaci s funkčními postupy a prvky z mé praxe.

Své znalosti jsem získával nejen při studiu, ale také od erudovaných fyzioterapeutů, trenérů z oblasti silového a kondičního tréninku i rehabilitačních lékařů.

Především jsem se ale snažil získat si určitý nadhled a přistupovat k diagnostice a rehabilitační praxi jako ke komplexní problematice, což dnes bohužel není příliš časté.

Moje filosofie

Otevřením svého rehabilitačního a sportovního centra bych chtěl změnit zažité postupy a metodiky některých fyzioterapeutů, sportovních trenérů a pohybových specialistů, a nabídnout tak svým klientům mnohem účinnější a komplexnější cestu k úlevě od bolesti a nalezení vhodného rehabilitačního postupu.

Na každého pohlížím individuálně, celostně a komplexně. Každý člověk je jedinečný a zaslouží si empatické a lidské zacházení, které mí klienti často postrádají v ordinacích fyzioterapeutů, lékařů i u samotných trenérů.

Častou chybou, se kterou se v tomto oboru setkávám dnes a denně, je pouhá symptomatologická léčba.

Naslouchat klientovi a jeho subjektivním pocitům je přitom v rehabilitaci naprosto zásadní věc. Častokrát říkám – neexistuje špatný, či dobrý cvik, pouze je třeba rozlišovat: kdy, po jakou dobu, pro koho a za jakým účelem…

Není pro mě větší radosti nežli vidět sportovce, jak se ode mě spokojeně vrací ke svým týmům, svému řemeslu a obyčejní „smrtelníci“ zpět k plnohodnotnému životu bez bolesti.

Více o mně

 • 2010 – Silový trénink
 • 2020 – Komplexní diagnostika pohybového aparátu Level 1
 • 2020 – DNS Sport 1, Dynamická Neuromuskulární Stabilizace podle prof. Koláře
 • 2020 – Komplexní diagnostika kyčelního kloubu
 • 2020 – Komplexní terapie bederní páteře a pánevního dna
 • 2020 – Diagnostika a terapie ramenního kloubu
 • 2021 – MOBILIZACE, Mobilizační techniky
 • 2021 – DNS Sport 2, Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře
 • 2022 – Tejpování pevnými tejpy
 • 2022 – SI skloubení, diagnostika a rehabilitace
 • 2022 – Diagnostika a terapie krční páteře

O mé „filosofii“ a cestě k profesi sportovního terapeuta jste si mohli přečíst také v rozhovoru Lucie Bukovjanové na portálu Deník.cz.
Odkaz na celý rozhovor najdete zde: https://www.denik.cz/pribehy-a-rozhovory/sportovni-terapeut-tomas-kafagi.html

Tomáš Kafagi – sportovní terapie a rehabilitace Liberec – profilová fotografie
Sportovní terapie a rehabilitace - Liberec - TK Sport Therapy
Jan Malach, profesionální zápasník MMA
Sportovní terapie a rehabilitace - Liberec - TK Sport Therapy

Máte zájem o mé služby? Rezervujte si svůj termín online.