Otevírací doba
dle objednání
Sport Rehabilitation Center
Liberec VI-Rochlice

Příležitostně pořádám tematické a praktické semináře ke konkrétním otázkám diferenciální a komplexní diagnostiky pohybového aparátu, rehabilitace i tréninku jako takového.

Sportovní terapeut - Liberec - Tomáš Kafagi
Rehabilitační programy pro sportovce – Liberec – TK Sport Therapy

Mé semináře jsou určené nejen trenérům, fyzioterapeutům, pohybovým specialistům a sportovním terapeutům, ale některé i zájemcům z řad laické veřejnosti, kteří se chtějí o svém těle a pohybovém aparátu dozvědět více, zjistit, jak s ním lépe pracovat a především mu lépe porozumět.

Níže se můžete přihlásit na aktuální semináře nebo si prohlédnout seznam již proběhlých seminářů a akcí:

Aktuální semináře: 

Mýty a fakta o bolestech zad a páteře

7. 9. 2024, 9:00–16:00
místo: Sport Rehabilitation Center, Liberec
cena: 2500,– KčO semináři

Na semináři chci vyvrátit zažité mýty kolem bolesti zad, páteře a kyčlí. Předložit a ukázat relevantní studie, zkušenosti z mé praxe se sportovci i běžnou populací. Ukázat vám, jak si v mnoha případech můžete při „občasných“ bolestech pomoci sami. Jak se zorientovat na poli dnešních (často) „placebo“ pomůcek a rehabilitačních doplňků; jak stěžejní jsou kyčle pro naši páteř a záda; jak důležité je spojení „Mobility vs. stability“ nebo vztah síly k bolesti zad a kyčlí… a jak všechny tyto aspekty uplatnit a následně využít ve sportu i v běžném životě. 

Je na místě při diagnostikované koxartróze (artróze) v kyčli i nadále zvětšovat daný rozsah pohybu? Jaký je vztah flexorů kyčle, resp. hlavního stabilizátoru pánve m. iliopsoas k našim zádům a bederní oblasti? Je nutné ho vždy opravdu pouze protahovat? Skutečně lze zrehabilitovat bulging nebo protruzi ploténky? Případně do jaké míry a jaké faktory zde mají velký vliv? Mnoho otázek, ale málo odpovědí… Opravdu je na co se těšit. 🙂Proběhlé semináře a akce: 

  • 4. 8. 2023 – Diagnostika a náprava kyčelního kloubu
    Sport Rehabilitation Center, Liberec
  • 23. 10. 2022 – Mýty a fakta mobility a flexibility
    seminář a přednáška pro klub sportovních střelců SSK Liberec, Lázně Libverda